İYS Başvuru Nasıl Yapılır? Son Başvuru Tarihi

 • İYS başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Başvuru süreci elbette sadece Hizmet Sağlayıcılar içindir. Başvuruyu kimler yapabilir? MERSİS kaydı olan ve bu kayda göre yetkili görünen kişiler başvuruyu yapabilir.

  Nelere dikkat etmelisiniz? MERSİS'te yer alan bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmanız gerekir. . Şayet güncel olmayan bilgileriniz varsa, MERSİS üzerinden güncellenir.

  Yetkili kişilerin elektronik imza token'larının yanlarında olması önemlidir. Çünkü. Başvuru esnasında Temel Hizmetler Kullanım Taahhütnamesi'nin imzalanması gerekebiliyor.

  Müştereken temsil yetkisi varsa o zaman en az bir yetkilinin daha, ilk yetkili tarafından imzalanmış doküman ikinci yetkilinin de ı imzalaması gerekir.

  Bu konu ile ilgili yeterli bilgiye sahip değilseniz; Taahhütnamenin e-İmza ile imzalanması konusunda Elektronik imzayla PDF doküman nasıl imzalanır? Açıklamalı videolara göz atabilirsiniz.

  Bilgisayarınıza Adobo Acrobat Reade kurun ve taahhütnameyi elektronik olarak yani e-İmza ile imzalayın. Kurumsal e-posta adresleri geçersizdir bunu unutmayın.

  İleti Yönetim Sistemi (İYS) son başvuru tarihine gelince

  Hizmet sağlayıcılar olarak, onaylarını İYS'ye yükleme süreleri 31 Mayıs 2020 tarihi iken 31 Aralık 2020 tarihine ertelenmiştir.

 • İYS Ücret

  İleti Yönetim Sistemi içerisinde yapılan işlemler hangi kanaldan olursa olsun yani alıcılar konusunda vatandaşlar için ücretsizdir.

  Hizmet Sağlayıcılar için İYS ÜCRETİ İYS A.Ş. tarafından sonunda açıklandı. Detaylara web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Mevcut veri tabanlarının İYS'ye aktarılması konusuna gelirsek;

  Hizmet sağlayıcılar, kendilerine verilen ileti onaylarını ne zamana kadar İYS’ye aktarmalılar. Aralık ayına kadar İYS'ye aktarmaları gerekiyor. 31 Aralık 2020 tarihine kadar mevcut izinlerin İleti Yönetim Sistemi üzerine aktarılması gerekiyor. . Bu tarihe kadar aktarılmayan izinler geçersiz sayılması olasıdır.

  Onaylar Aralık ayına kadar vatandaşlar tarafından kontrol edilebilir ve ret hakkının kullanılmaması halinde İYS'ye aktarılan veriler onaylı sayılacaktır.

Neden İYS 24 Portalı Kullanmalıyım?

Eşsiz bir yazılım olan İYS 24 portal, verilerinizin en hızlı ve güvenilir bir şekilde İYS'ye aktarılmasını sağlamaktadır. Anlık olarak veri takibi, farklı veri yükleme seçenekleri ve özelleştirilebilir raporların tamamı İYS 24 Portal’da!

BAŞVUR
picture

Bizi nasıl bulabilirsiniz

İletişim

Yıldız Teknik Üniversitesi
Adres: Çiftehavuzlar Mah. Eski Londra Asfaltı cad. Davutpaşa Kampüsü Teknoparkı C1 Blok
No: 406 Esenler /İstanbul

[email protected]

+90 212 400 08 24

WhatsApp Destek